Serdecznie zapraszamy 16 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 do bibliotecznej auli na spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką bestselerowej arabskiej sagi o znanych tytułach: „Arabska żona”, „Arabska córka”, „Arabska krew” i „Arabska księżniczka” oraz sagi azjatyckiej „Okruchy raju” i „Miłość na Bali”. Następnie, jako kontynuacja poprzednich 6 tytułów, powstały „Arabska krucjata”, „Arabski mąż”, „Arabski syn” oraz „Arabski raj”. W 2020 roku ukaże się kolejny tom pt. „Arabski książę”. Tanya Valko była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 r. pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. W związku ze swoimi doświadczeniami porusza tematy związane z islamem i chrześcijaństwem, zderzeniem obu cywilizacji. Pisarka wypowiada się także o Polkach zamieszkałych w krajach Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu oraz Azji, terroryzmie i uchodźstwie. Zapraszamy na spotkanie z pisarką 16 stycznia, o godz. 17:00 do auli Biblioteki w Oświęcimiu. Wstęp jest wolny. Na spotkaniu będzie można kupić książki pisarki.