Spotkanie podróżnicze z Ryszardem Pawłowskim 21 kwietnia, godz. 17:00

Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z człowiekiem gór - Ryszardem Pawłowskim.

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia (piątek), o godzinie 17.00, w auli Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

Ryszard Pawłowski, instruktor alpinizmu, przewodnik górski. Uczestnik ponad 300 wypraw, rekordzista wśród zdobywców najwyższych gór świata. Partner wspinaczkowy Jerzego Kukuczki, Adama Zyzaka, Piotra Pustelnika, Janusza Majera, Krzysztofa Wielickiego i wielu innych, sławnych himalaistów.

Otrzymał szereg nagród i wyróżnień za wybitne osiągnięcia sportowe, a także w dziedzinach fotografii i filmu dokumentalnego.

Jest wciąż aktywny, pomimo 40 letniego stażu w górach. Szkoli młodych adeptów alpinizmu, organizuje wyprawy i występuje z górskimi prelekcjami.

Na spotkanie zapraszają organizatorzy: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Ziemi Oświęcimskiej i Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

Wstęp jest wolny, będzie można kupić książki, zarówno te starsze, jak i nowości wydawnicze.