Szalone eksperymenty – spektakularny pokaz chemiczny dla dzieci

W LABORATORIUM ŁUKASIEWICZA I PILATA

Zapraszamy 21 października, o godz. 17:00 do Informatorium w Bibliotece na szalone eksperymenty!

Szalone eksperymenty to spektakularny pokaz chemiczny dla dzieci w wieku 7-14 lat, który poprowadzi ChemicAl World.

Nawiązując do patriotycznej postawy Ignacego Łukasiewicza, rewolucjonisty i działacza niepodległościowego oraz Stanisława Pilata, polskiego chemika nagrodzonego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski zaprosimy na warsztat i pokaz chemiczny. Kończymy z nudnymi lekcjami chemii i przyrody. Pokazujemy, że nauka może być ciekawa i atrakcyjna dla dzieci w każdym wieku, ale pod jednym warunkiem – musi być wybuchowa! Uczestnicy spotkania będą świadkami pokazu chemicznego z szalenie interesującymi i szokującymi eksperymentami, a to wszystko w akompaniamencie dymu oraz ogromnej dawki wiedzy, połączonej z zabawą.

Ulica Niepodległości to projekt edukacyjny wzmacniający tożsamość regionalną, lokalną i narodową. Działania mają edukować dzieci w formie zabawy, w dorosłych, seniorach zaś pobudzać chęć do działań integrujących społeczność lokalną, a wszystko w oparciu o wątki biograficzne z życia patriotów - patronów oświęcimskich ulic. Często nie wiemy kto jest patronem ulicy, po której codziennie zmierzamy do pracy, szkoły, na zakupy. W ramach działań projektowych uczestnicy poznają sylwetki patriotów, którzy odnieśli szczególne zasługi w walce o niepodległość państwa polskiego. Te bardziej znane jak ul. Józefa Piłsudskiego czy Niepodległości nie wymagają wyjaśnienia, ale z pewnością wielu mieszkańców, szczególnie młodych zastanawia się kim był Andrzej Strug czy Stefan Jaracz.

21.10, g. 17:00, Informatorium, wstęp wolny, udział bezpłatny. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.