Warsztat z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dziecku

Zapraszamy rodziców, opiekunów, nauczycieli na warsztat z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dziecku.

Termin spotkania: 10 sierpnia, godz. 17:00, Aula

Zapisy w Czytelni u Infobrokera lub tel. 33 847 98 10. Liczba miejsc jest ograniczona, udział bezpłatny

Warsztat prowadzi Krzysztof Wisła – instruktor i ratownik WOPR, ratownik KPP.
Poruszane będą zagadnienia m.in.: zachłyśnięcia, połknięcie obcego ciała, porażenia, urazy, ugryzienia, reanimacja itd. Rodzice będą mogli w tym czasie zostawić swoje dzieci na równoległym warsztacie literacko-plastyczno-ruchowym, w oparciu o tekst wiersza Konopnickiej „Pan doktór”. Poruszana będzie również tematyka potencjalnych niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających na dzieci, czego mają unikać, czego nie mogą robić bez pomocy dorosłego opiekuna.

Zapraszamy do udziału

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Akademia Rodzinna – zabawa w czytanie”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.