„Wymarzone” wystawa Dominiki Puchały

Zapraszamy na wystawę prac Dominiki Puchały "Wymarzone".

Wystawa pt."Wymarzone" łączy w sobie dwa cykle i dwie techniki.

Kolorystyczna wersja zdarzeń, ptasich imaginacji, jest odzwierciedleniem snów i marzeń, które pojawiały się w mojej głowie w okresie beztroski studenckiej. Często pojawiający się motyw mrocznej zjawy w kontrastowym przedstawieniu arbitralnej palety barw to przejaw wewnętrznych lęków, mrocznego alter ego, które zawsze odezwie się wtedy kiedy nie powinno.

Temat złotych akwareli w opozycji do studenckich grafik mimo uproszczonej formy wizualnej ma bardziej złożony przekaz. Opowiada o myślach, uczuciach, emocjach TU I TERAZ, równocześnie będących wszechobecnym zjawiskiem. W końcu każdy odczuwa miłość, smutek, może nawet nienawiść czy duszności. Mnie również zniewalają uczucia czy emocje. Celowo użyłam słowa zniewolenia, ponieważ odczucia dzieją się bez względu na to, czy tego pożądamy. W całkiem szarej rzeczywistości, zwykłemu życiu jedyną wartością jest wtulenie się w ramiona ukochanej osoby, modlitwa o pokój czy nadzieja na to, że będzie tak jak chcę. Złoto odbija światło, złoto jest odbiciem tego, co najistotniejsze w każdym z nas, złoto to wędrujące ciepło w ciele. Nie wszystko złoto co się świeci.

Wystawę można oglądać do końca grudnia 2022, w Galerii Przechodniej oświęcimskiej Biblioteki, wstęp jest wolny.