Otrzymaliśmy Certyfikat kampanii „Mała książka — wielki człowiek”

Z ogromną radością informujemy, że nasza biblioteka została wyróżniona certyfikatem za udział w wyjątkowym projekcie "Mała książka — wielki człowiek".
Jest to kampania społeczna, skierowana do dzieci w wieku przedszkolnym, której głównym celem jest rozwijanie pasji czytania od najmłodszych lat.
Inicjatywa "Mała książka — wielki człowiek" podkreśla znaczenie i korzyści wynikające ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Kampania jest częścią ogólnopolskiej akcji, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają specjalne Wyprawki Czytelnicze.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej inspirującej kampanii i w ten sposób przyczynić się do rozwoju czytelniczej pasji wśród najmłodszych. Dziękujemy za to wyróżnienie i z niecierpliwością oczekujemy na dalsze etapy tego ważnego projektu.Kampania „Mała książka — wielki człowiek” skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym.

Jak wziąć udział w akcji?

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Krasnal w Krzywej Czapce ” Wojciecha Widłaka, To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży. Broszura dla rodziców „Książką połączeni, czyli Mały czytelnik w bibliotece” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku
i odwiedzania z nim biblioteki. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.
Twoje dziecko jest już naszym Czytelnikiem? Również może odebrać Wyprawkę
i zbierać naklejki.
Po zebraniu 10 naklejek, zapraszamy po odbiór imiennego dyplomu, potwierdzającego czytelnicze zainteresowania Twojego małego Czytelnika.

Projekt realizowany jest przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.