ZOO na wesoło, czyli Cała Polska Czyta Dzieciom po raz dziewiętnasty

ZOO na wesoło

Rozpoczął się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który potrwa do 7 czerwca. To największe coroczne święto czytelnicze w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, Patronami Honorowymi – Biblioteka Narodowa i Polski Komitet Olimpijski, a Partnerem Merytorycznym – Fundacja WWF Polska. W tym roku tematem przewodnim Tygodnia Czytania są zwierzęta. Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt.

Z uwagi na sytuację epidemiczną tegoroczny Tydzień Czytania w oświęcimskiej Bibliotece odbywa się po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej. Bibliotekarze przygotowali Biblioteczne Bajkowisko – Halo to my, czyli serię filmików promujących czytanie dzieciom. Zapraszamy Małych i Dużych do wysłuchania i oglądania filmików prezentujących najpiękniejsze wiersze Brzechwy i Tuwima w bardzo wesołych aranżacjach. Filmiki będą publikowane codziennie od poniedziałku 1 czerwca, do piątku 5 czerwca, o godz. 10:00 na facebooku i na stronie Biblioteki. Zapraszamy do oglądania i publikowania - na poprawę humoru.
Dostępne filmiki

LOKOMOTYWA Kliknij tutaj, żeby obejrzeć